Ostrava se stává symbolem pro velké festivaly. Kromě vyhlášeného Colors of Ostrava a oblíbeného Oldies festivalu nabírá na síle i taneční Beats for Love. Na čtyři dny v roce se bývalý průmyslový areál vysokých pecí Vítkovice přepne do tanečního rytmu. A je to pořádná podívaná. Jedná se totiž o největší taneční festival ve střední Evropě (tedy široko daleko).

Festival poslední roky navštěvuje přes 50 tisíc návštěvníků. K dispozici je celý areál, v podobném rozsahu jako známe Colors of Ostrava. Kvůli množství návštěvníků vznikají několik přechodných kempů, parkovišť a v plánu jsou zesílené nebo speciální vlaky z Prahy a také z Katowic. Další prvek, který činí tento festival významným je fakt, že je snímán z družice. Firma Pepsi jej totiž zařadila mezi 15 festivalů, které se rozhodli nafotit z družice. Vznikne tak řada unikátních snímků, kterými se masové akce běžně chlubit nemohou. Ředitel festivalu, Kamil Rudolf, chce do několika let udělat z Beat for Love jeden z největších tanečních festivalů v Evropě.

Fatboy Slim vystoupí na festivalu Beats for Love v Ostravě

Letos (2017) bude k dispozici osm stage, kde vystoupí na sto hudebníků. Mezi nejznámější hvězdy, které na nabídku BfL kývly patří Fatboy Slim, Chase, Wilkinson, Sigala, N.O.H.A., Riva Starr, DC Breaks a spoustu dalších dalších.
Těšit se samozřejmě budete na spoustu stánků s jídlem, což však organizátoři žádný rok nezanedbali. Občerstvení bylo všude dost (nikdy jsme nemuseli čekat třeba na pivo nebo placek). Pít se bude zřejmě tradičně Excellent a Radegast. Velkým partnerem je pak Pepsi.

Pokud nemáte zatím žádný plán na začátek července, tak zamiřte do Ostravy a pobavte se a zatančete na mega festivalu BfL. Lístků je ještě dost a zřejmě bude i něco ke koupi přímo na místě.