Známá raperka posledních měsíců se do podvědomí českých fanoušků dostala hlavně při svém prvním živém koncertě v Brně. Dosti krátce poté uspořádala druhý koncert v Kabinetu. Stihl jsem oba a oba byly skvělé. O tom druhém se mluvilo kapku méně, protože načasování bylo opravdu dost brzy po koncertu prvním. Nicméně nabitý sál fanoušky byl. Tommy má chlapsky hodně tvrdé a současně žensky svůdné videoklipy. Vyzařuje z ní stále holčička, která se jakoby z dálky na vše dívá dětsky naivně. Její dětský vzhled je v přímém kontrastu s texty, které se točí kolem sexuality, kritice politiky i celé společnosti. Vyzařuje z ní bezpečí a zdravý pohled.

tommy genesis podruhé v brněnském kabinetu

Není to ani pár měsíců zpět, kdy mladá Tommy příliš nedokázala světu sdělit svou vizi a pohled. Prostě ji to nebylo věřit. I první koncert působil méně jistě než nyní. Za tu dobu se hodně posunula a přesvědčivost jejího projevu je mnohem lepší. Makala na sobě. Jela na sto procent. A kritici hodnotí její projev velmi jednoduše:“repuje fakt dobře“. Když občas slyšíte její hlas, musíte si myslet, že živý kocnert neutáhne. Omyl. Utáhne. I mezi skladbami při zhasnutých světlech recitovala bez doprovodu hudby. Nekompromisně také publiku sdělila, že nahrávat její nové skladby je povrchní a ať si raději užijí daný okamžik.

Sme už zvyklí na proslovy, které interpreti říkají na každém koncertu stejně, v jiném městě, jiné zemi, pořád ty stejné řeči. A přeci z Tommy bylo cítit, že Kabinetu řekla i něco dalšího. Ne pouze ohraná klišé. Jistě se ji tu líbí. Celou dobu jela na živo. Když vzpomenu na ostudné vystoupení Chrise Travise před pár týdny, víc jak polovinu času hrál na playback. Tommy ne. Jen ona, DJ a její procítěné skladby. Holka má prostě talent od Boha. Ale je vidět že na sobě dělá a zlepšuje se. Nevadilo, že některé hitovky nasolila dvakrát. Rap byl skutečný, procítěný, žádná prázdná schránka a rutina, kterou často vidíme u zaběhnutých muzikantů.